3 Shenjat Zodiakale më pak të priruara për të bërë Fëmijë dhe për të krijuar Familje!

 Jo të gjithë jemi të emocionuar nga ideja e tradicionales, të martohesh dhe të bësh fëmijë. Disa, veçanërisht në mesin e moshës , kanë vendosur të shkojnë në rrugë të ndryshme. Shumë prej tyre janë rënduar nga pesha e borxhit të kredisë studentore dhe...

Saturn i Zmbrapsur prej 17 Prillit! Parashikimi për të gjitha Shenjat e Zodiakut!

 Nëse do të ishit duke shpresuar për të festuar fundin e Mërkurit të Zmbrapsur më 15 Prill, mis planifikoni ndonjë festë akoma. Më 17 prill, Saturni, një nga planetet më të frikshme në të gjithë astrologjinë, do të zhvendoset i zmbrapsur. Nëse Saturni do...

Shenjat të cilat do të kalojnë një javë shumë të “Keqe”!

 Ju nuk mund të fitoni me një horoskop të keq. Nëse jeta tashmë po rëndon, horoskopi i keq vetëm e bën çdo gjë të ndihet më keq. Nëse gjërat shkojnë mirë, filloni duke pritur për momentin që gjërat të marrin një kthesë për më...

Ja cilat janë Shenjat më Fatlume të kësaj Jave!

Me largimin e Mërkurit të Zmbrapsur këtë javë do të shpërtheje një energji emocionuese. Nëse keni mbajtur frymën tuaj deri tani, ka ardhur momenti të merrni frymë lirshëm. Sidomos sepse duke filluar nga 16 prilli 2018, kjo do të jetë java më e mirë...

Ditët me Fat dhe ditët e Vështira të muajit Prill!

Hënat e prillit! 16 Prill: Hëna e re në Dash shumë shpërthyese dhe mbushur me surpriza (pak të shpejta c'është e vërteta ...)!Dashi, Peshorja, Binjakët, Shigjetari, Luano dhe Ujori të 10ditëshit të tretë, në ditët që do të vijojnë, do të bëjnë ndryshime, do të...

Horoskopi i Dashurisë për javën në vazhdim!

 Mërkuri nuk është më i zmbrapsur dhe nuk ka asnjë shenjë që mos të gëzohet! Një festë të vecantë duket se po bëjnë dashi, peshorja, Gaforrja dhe Bricjapi, meqë Mërkuri i zmbrapsur jo vetëm që i acaoroi nervat, por u vendoste edhe një pengesë...

Horoskopi i javës 15 – 22 Prill 2018!

Dashi (21 mars - 19 prill)Ju do të keni vështirësi në mbajtjen e kontrollit emocional në 15. Është më mirë të kanalizosh energjinë tënde në diçka produktive. Aktiviteti fizik do të ndihmojë në lehtësimin e stresit dhe në uljen e zemërimit. Kërkoni një punë...

E PAMUNDUR t’i kuptosh këto shenja të Zodiakut!

 Ka njerëz të zodiakut, që me të vërtetë janë të vështirë për t'u kuptuar, madje edhe në disa raste është e pamundur. Këta njerëz nuk janë më të mirë dhe jo më këqinj se të tjerët; ata mund të jenë më të rezervuar, të...

KUJDES: Këto 5 shenjat e Zodiakut marrin shumë më tepër se sa japin!

 Nëse e ke takuar ndonjëherë dikë që është egoistbi padurueshëm, atëherë ka më shumë gjasa që është një nga shenjat e mëposhtme të zodiakut. Në këtë artikull, le të flasim për disa shenja më arrogante të zodiakut! Shumë mund të bien në këtë kategori,...

Çfarë “URREN” çmendurisht çdo shenjë e Zodiakut!

Janë shumë gjëra të cilat i kemi inat, por disa na bezdisin me të vërtetë shumë, sa mund edhe të themi se i Urrejmë!Ja cilat janë ato për secilën shenjë:Dashi urren:Mbylljen e kafshëve në kafazeMospërgjigjen në telefonataNjerëzit që publikojnë gjërat intime në rrjetet socialeNjerëzit...

4 Shenjat e Zodiakut të cilave nuk ua “HEDH” dot njeri!

Kur vjen puna tek mashtrimet, janë katër shenja, të cilat nuk i mashtron dot asnjë njeri.Kështu që e keni të kotë të mundoheni, sepse do të largoheni "me bisht ndër shalë"Ja cilat janë ato:BinjakëtPersonat e shenjës së Binjakëve cilësohen si njerëz racional. Ata mendojnë...

Karakteristikat e mashullit ideal sipas shenjës së Horoskopit!

Dëshironi të dini si do të ishte jeta juaj me partnerin? Mos kini frikë! Hidhini një sy karakteristikave të shenjave të ndryshme të zodiakut sipas horoskopit të dashurisë dhe  zbuloni nëse keni gjetur mashkullin ideal për ju!Nëse partneri juaj është:Dashi: Ju keni në krah një...

Feminilitetit të këtyre shenjave Zodiakale meshkujt nuk i rezistojnë dot!

Disa gra janë xhentile dhe të rafinuara, ndërsa dinë të joshin me thjeshtësinë e tyre. Pavarësisht personalitetit, ka disa shenja të zodiakut që mund të bëjnë një burrë të çmendet pas tyre.Gratë e lindura në këto shenja, sipas opinionit të meshkujve janë më të...

5 Shenjat më Tradicionale dhe më me Vlera të Zodiakut!

 Të jesh tradicional nuk do të thotë të jesh i mërzitshëm.A do ta përshkruanit veten si dikush që ka vlera tradicionale? Dhe nëse jeni një nga shenjat tradicionale të zodiakut, a ka astrologjia lidhje me të?Duke qenë tradicional nuk është një gjë e keqe,...

7 Shenjat me Punëtore të Zodiakut që duhet të qetësohen dhe të marrin një pushim të gjatë!

 Puna shumë e vështirë gjatë gjithë kohës nuk është e mirë për ju.Punëtorët nuk janë vetëm njerëz që punojnë shumë, janë edhe ata që nuk e shtyjnë dot jetën pa punë. Dhe nganjëherë, këto shenja punojnë shumë fort dhe për shumë orë.Këta njerëz janë...

Horoskopi i Fundjavës 14-15 Prill 2018!

Temperatura fillon të rritet dhe dhënësi i jetës Diellit na vendos në alarme fizike, shpirtërore, mendore, duke na mbushur me energji për të shijuar gëzimet e pranverës dhe të ikim për një moment nga jeta jonë e përditshme sipas Pathos. Por ama ende ekziston...

Shenjat më të “çmendura” dhe “agresive” të Zodiakut!

Sipas astrologjisë, disa shenja janë më agresive se të tjerat. DashiDashi është i njohur për kokëfortësinë, impulsivitetin dhe agresivitetin e tij. Nëse keni një konflikt, ju me siguri do të humbni! Ata ndihen të irrituar dhe sulmuar lehtë. Kur ata zemërohen, do të jenë tepër...

Shenjat më të afta të Zodiakut për të fituar Para!

E kujt nuk i ka ndodhur që të tundohet dhe të shpenzojë kursimet në shumë pak orë? Të menaxhosh paratë në mënyrën e duhur është një aftësi e madhe dhe është e nevojshme të jeni racional dhe të kujdesshëm që në fund ta ndjeni...

Gratë më të Këqija të Zodiakut!

Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të kesh të dhëna mbi personalitetin e tyre. Dhe të të gjitha informacioneve që do të mbledhësh, ta dish që më e sakta është ajo...

Çifti më i Nxehtë i Zodiakut!

Zodiaku përbëhet nga shenja të ndryshme, që preznatojnë pikat e forta dhe të dobëta, por kombinimi I disave prej tyre jep fillesat e nje cifteve perfekte. Kombinimi për të cilin do u flasim është Dash – UjorTë krijosh një lidhje me një dash impulsive...

Recipe of the day