Kungull vjeshtak me rizoto

 Idenë e kësaj recete të them të drejtën, e vodha nga Ada. Në librin e saj Të dielave kjo recetë më kishte tërhequr shumë dhe mezi po prisja të gjeja një kungull mestar, të bukur për ta realizuar.Rizoto në libër ishte përgatitur me salçiçe...

Gnocchi të freskëta me krem specash të kuq

 Shumë vite më parë, kur provuam gnocchi në një restorant italian në Selanik, na pëlqyen shumë. U përpoqa disa herë ti përgatisja vet, por brumi më dilte shumë i fortë, sepse në të vërtetë mendoja se brumi duhet të ishte i fortë. Pas shumë...

Krem koçkullash me gjoks pule të mbushur.

 Koçkullat janë shumë të pasura me proteina të cilat kanë vlera të larta organike dhe pothuajse nuk kanë aspak sheqerna, ndaj dhe niveli i glicemisë është ekstremisht i ulët.Ato përmbajnë sasi të larta kalçiumi dhe fosfori, ashtu si edhe vitamina B dhe Polifenol, çka...

Tava më e shijshme me perime dhe Bollgur!

Tava me perime është një vakt jo vetëm i shëndetshëm e i lehtë në përgatitje, por edhe shumë i shijshëm. Një pjatë që shkon përshtat me stinën dhe e cila ju nxjerr nga situata!Përbërësit:500 gr mish i grirë,1 qepë,500 ml salcë domate,50 gr bollgur,kripë,piper i zi,majdanoz,3...

Recipe of the day