Me largimin e Mërkurit të Zmbrapsur këtë javë do të shpërtheje një energji emocionuese. Nëse keni mbajtur frymën tuaj deri tani, ka ardhur momenti të merrni frymë lirshëm. Sidomos sepse duke filluar nga 16 prilli 2018, kjo do të jetë java më e mirë për këto shenja të Zodiakut: Demi, Peshorja dhe Bricjapi. Nëse jeni ndonjë prej këtyre shenjave, ju keni shumë për të parë, për shkak të së vërtetës, kjo javë do të jetë e lavdishme për pothuajse të gjithë ju.

Demi: Ju jeni të Drejtë, aty ku Duhet të jeni!

Taurus by christy-mac

Është sezoni zyrtar i ditëlindjes tuaj! Me kalimin e diellit në shenjën tuaj më 20 prill, ju jeni ylli i shfaqjes. Jeni të sigurt, karizmatik, dhe një dhomë bëhet shumë më e ndritshme sapo të hyni në të. Njerëzit duan të jenë rreth jush dhe ju do të tërhiqni vëmendjen pozitive si një magnet. Sidomos sepse Afërdita, planeti yt në pushtet, është gjithashtu i drejtë në shenjën tuaj sipas Pathos. Nëse njerëzit e puthin dyshemenë në të cilën ju ecni, duke ju dhënë mundësi dhe duke përhapur fjalën rreth asaj se sa i mrekullueshëm jeni, mos u befasoni. Tani për tani, çdo shenjë zodiake dëshiron që të ishin ju.

  • Nëse jeni të interesuar për parashikim personal astrologjik, mund të klikoni mbi: Harta Astrologjike për të bërë porosinë tuaj.

E vetmja gjë që mund të gabojë këtë javë është Plutoni, planeti juaj i dashurisë, duke hyrë në retrogradë më 16 prill. Kjo mund ta kthejë nxehtësinë në një zierje, por për fat të mirë, Afërdita, planeti i dashurisë dhe romancës, ende ju plotëson. Megjithëse Plutoni retrograde zgjat muaj, ka një shans që nuk mund ta ndjeni edhe këtë javë.

Peshorja: Pasioni do të mbushë gjithçka që bëni

Libra by christy-mac

Nëse jeni duke u ndier sexy këtë javë, kjo nuk është rastësi. Kur dielli të hyjë tek Demi më 20 prill, shtëpia juaj e tetë e transformimit dhe dëshirës seksuale bëhet plotësisht e ngarkuar me energji joshëse sipas Pathos. Kjo theksohet vetëm nga fakti që Afërdita, planeti yt në pushtet, ndodh që po ju kthen në shtëpinë tuaj të tetë gjithashtu. Për ta nisur, Demi është shenja më sensuale e të gjithë Zodiakut, duke ju vendosur jashtëzakonisht në kontakt me trupin tuaj. Aura juaj do ti bëjë të gjithë të nxehtë dhe të shqetësuar, kështu që gëzoni kompetencat tuaja të joshjes këtë javë.

Megjithatë, buxheti juaj mund të fillojë të shtrëngojë me planetin tuaj të parave, Plutonin, duke shkuar në retrogradë. Saturni, sunduesi i shtëpisë dhe i familjes suaj, gjithashtu do të shkaktojë konfuzion mbi identitetin tuaj. Për fat të mirë, shumica e aspekteve planetare janë në favorin tuaj këtë javë dhe do të jeni shumë të humbur në grykën e kënaqësisë për të vërejtur ndonjë gjë të keqe.

Bricjapi: Ju jeni në një udhëtim të egër dhe emocionues

Aries by christy-mac

Kur dielli shkon tek Demi, shkakton rrëmbim në shtëpinë më të mirë astrologjike të të gjitha kohërave: shtëpia juaj e pestë e argëtimit dhe kënaqësisë. Kur e ndjeni këtë energji emocionuese dhe gjallëruese që lëshon Demi, një shenjë që ju jeni shumë në përputhje, argëtimi që mund të keni është me të vërtetë i pakufishëm sipas Pathos. Kjo është një javë e madhe për të hapur veten deri në disa mundësi të gjalla dhe për të përqafuar nevojën tuaj për një aventurë. Mbani planin tuaj të mbushur me aktivitete festive. Nëse nuk ka asgjë të “vërtetë” për të festuar, festoni duke qenë të gjallë.

Sidoqoftë, kjo javë është akoma një kartë e egër për ju, sepse Saturni, planeti juaj në pushtet, gjithashtu po shkon në retrogradë më 17 prill, pikërisht në fillim të javës. Kjo do t’ju detyrojë të bëni një analizë serioze dhe do të pyesni veten nëse jeni në rrugën e duhur në jetë. Por hej, me shtëpinë tuaj të pestë, dyshoj që ju do ta kuptoni në këtë moment. Në fakt, ndoshta një aromë e vogël në jetë është pikërisht ajo që ju nevojitet tani./pathos.info

Nëse jeni të interesuar për parashikim personal astrologjik, mund të klikoni mbi: Harta Astrologjike për të bërë porosinë tuaj.