Nëse do të ishit duke shpresuar për të festuar fundin e Mërkurit të Zmbrapsur më 15 Prill, mis planifikoni ndonjë festë akoma. Më 17 prill, Saturni, një nga planetet më të frikshme në të gjithë astrologjinë, do të zhvendoset i zmbrapsur. Nëse Saturni do të ishte babai juaj, do ta kishit kaluar gjithë fëmijërinë tuaj me këmbet në tokë. Ky planet ka pak kohë për lojëra dhe aspak për simpati. Kuptimi i Saturnit të zmbrapsur për shenjën tuaj të zodiakut do t’ju japë një ide më të mirë për atë që dëshironi.

Në astrologji, Saturni vepron mbi kufizimet, përgjegjësinë dhe më të tmerrshmen e të gjithëve, karma. Ky planet ju shtyn të mbani disiplinë, duke ju kujtuar se çdo veprim që keni marrë ka një pasojë. Në tabelën tuaj të lindjes, Saturni përfaqëson ciklin tuaj të pashmangshëm të gjykimit dhe gabimit sipas Pathos. Duhen rreth 30 vjet që Saturni të kthehet në shenjën kur ju u lindët. Kur të ndodhë kjo, ju do të merrni shpërblimet dhe pasojat për mënyrën se si keni zgjedhur ta jetoni jetën tuaj deri më tani.

Neptune from Triton by Smallpup-Madame

Saturni i Zmbrapsur mund të krahasohet me një rishikim të performancës në punë ose një provim afatmesëm. Ju do të detyroheni të reflektoni mbi gjendjen e jetës tuaj, të cilat mund t’ju mbushin me ndjenjën e fajit nëse nuk keni punuar mjaftueshëm, ose nëse jeni sjellur negativisht ndaj botës. Meqenëse Saturni është në Bricjap, shenjë që ajo sundon, ky planet është në shtetin e tij më të fuqishëm. Prisni mësimet që do të mësoni të jenë të vështira të gëlltisni.

Megjithatë, nuk ka nevojë të shqetësoheni shumë. Saturni i Zmbrapsur ndodh çdo vit dhe zgjat rreth katër muaj e gjysmë. Keni kaluar nëpër këtë shumë herë më parë.

Dashi

Ju do të reflektoni se sa larg keni shkuar në karrierën tuaj. Nëse nuk jeni të kënaqur me ku jeni, do të kuptoni se kjo mund të jetë faji juaj. Është e mundur që ju keni qenë të shqetësuar me imazhin tuaj publik sesa duke punuar shumë sipas Pathos. Do të ndiheni të detyruar të largoheni nga aspektet sipërfaqësore të karrierës tuaj dhe të krijoni substanca pas suksesit tuaj.

Solar System Terraformed by 1Wyrmshadow1

Demi

Besimet tuaja afatgjata dhe qëndrimet ndaj jetës do të vihen në pikëpyetje. Ju mund të pyesni veten pse keni vendosur ide të caktuara pa gërmuar më thellë. Disa nga këto ide tani mund të duken të çuditshme dhe joreale. Do të ndiheni sikur të mësoni perspektiva të reja dhe të angazhoni në atë që ju siguron më shumë siguri dhe forcë.

  • Nëse jeni të interesuar për parashikim personal astrologjik, mund të klikoni mbi: Harta Astrologjike për të bërë porosinë tuaj.

Binjakët

Nëse gjendja juaj financiare është e paqëndrueshme dhe marrëdhëniet tuaja më intime janë të cekëta dhe pa thellësi, nuk do të jeni në gjendje ti injoroni ato. Nëse mbështeteni në gjendjen financiare të të tjerëve, mund të jeni të detyruar të filloni të bëni paratë tuaja. Nëse nuk jepni substancë emocionale për marrëdhëniet tuaja, ato do të shkërmoqen. Mund të duhet të keni nevojë të bëni duart pis gjatë kësaj kohe.

Earth

Gaforrja

Jo të gjitha marrëdhëniet tuaja kanë për qëllim të zgjasin gjatë kësaj kohe. Ju do të vini re se cilat janë ato që dështojnë dhe do të duhet të vendosni nëse doni të punoni në të ose të lini lidhjen sipas Pathos. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të stresuar dhe ndoshta edhe të vetmuar, por ju nuk mund ta humbisni energjinë tuaj tek njerëzit që nuk interesohen me të vërtetë për ju.

Luani

Mund të jeni të detyruar të rivlerësoni mënyrën se si e trajtoni trupin dhe mendjen tuaj. Nëse nuk bëni një mënyrë jetese të shëndetshme, do të përballeni me pasojat. Do të ndiheni të detyruar të krijoni zakone të reja dhe rutina që përmirësojnë mirëqenien tuaj. Ju duhet të ndryshoni perspektivën tuaj mendore dhe të pastroni toksinat nga trupi juaj ose do të përkeqësoheni.

Spiral Road by priteeboy

Virgjëresha

Mund të pyesni nëse vërtet dini se si të argëtoheni dhe të shprehni kreativitetin tuaj. Nëse nuk keni punuar mjaftueshëm, mund të ndiheni sikur nuk meritoni kënaqësi. Ju gjithashtu mund të ndiheni të pashkatërrueshëm për të krijuar art. Do të pyesni se çfarë është ajo që vërtet doni të thoni dhe do të jeni të detyruar të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të provoni diçka të re.

Peshorja

Ju mund të ndiheni sikur nuk e dini se ku është “shtëpia” me të vërtetë. Do të reflektojë mbi origjinën tuaj, pyesin se kush jeni me të vërtetë dhe prej nga keni ardhur. Nëse nuk jeni i kënaqur me të, mund të jeni të detyruar të ndërtoni themelet tuaja në jetë sipas Pathos. Do të ndiheni të tërhequr për të kaluar kohë me vetveten tuaj, duke forcuar dhe siguruar identitetin tuaj.

Supernova by priteeboy

Akrepi

Nëse jeni tërhequr dhe larg nga bota, do të ndiheni sikur ky shkëputje ju ka vendosur përsëri në jetë. Mënyra se si komunikoni dhe shkëmbeni idetë mund të jetë një burim i pasigurisë dhe do të jeni të detyruar të kontaktoni të tjerët dhe të ktheheni në sferën sociale. Idetë e tua nuk mund të shkojnë kudo, ndërsa janë të bllokuara në kokën tuaj. Leri të tjerët t’i shohin.

Shigjetari

Nëse keni shpenzuar pa kujdes ose keni harruar të përqendroheni në sigurinë financiare, ajo mund të kthehet përsëri në ndjekje sipas Pathos. Ju do të detyroheni të rimendoheni në mënyrën se si merreni me paratë, ndoshta duke marrë një punë të dytë ose duke shtrënguar kursimet tuaja. Çështjet e parëndësishme si numrat dhe pagesat zakonisht nuk ju interesojnë, megjithatë, këto gjëra kërkojnë vëmendjen tuaj.

  • Nëse jeni të interesuar për parashikim personal astrologjik, mund të klikoni mbi: Harta Astrologjike për të bërë porosinë tuaj.

Bricjapi

Ndjenja juaj e përgjithshme e vetes do të sfidohet. Ju do të detyroheni të reflektoni mbi personin që keni qenë, personin që jeni dhe personin që po bëheni. Kjo është shumë për t’u marrë në konsideratë, por nëse doni të ndryshoni jo vetëm praninë tuaj në botë, por edhe mënyrën se si e shihni veten, ju duhet të merrni seriozisht dhe të filloni të bëni disa lëvizje të vërteta.

ad infinitum by priteeboy

Ujori

Do të ndiheni të sfiduar shpirtërisht gjatë kësaj kohe. Ju mund të ndjeheni sikur nuk jeni të lidhur me shpirtin tuaj, ashtu si keni qenë duke ecur në auto-pilot. Nëse keni qenë duke iu shmangur vetes – dhe nga “vetja”, nuk do të jeni në gjendje të ikni më sipas Pathos. Dhimbja që zgjat në pjesën e prapme të mendjes suaj duhet të trajtohet dhe duhet të rimendosh kuptimin e jetës.

Peshqit

Mund të ndiheni sikur nuk keni gjetur një komunitet me të cilin përshtateni. Nëse rrjeti juaj nuk ju bën të lumtur, mund të keni nevojë të kërkoni një grup të ri njerëzish. Ju gjithashtu mund të pyesni se c’lloj shoku keni qenë me të tjerët, duke pyetur nëse jeni me të vërtetë duke kontribuar diçka të veçantë në rrethin tuaj shoqëror. Niveli juaj i bujarise dhe dhembshuria mund të duhet të ripunohen./Pathos.info

Nëse jeni të interesuar për parashikim personal astrologjik, mund të klikoni mbi: Harta Astrologjike për të bërë porosinë tuaj.