Përbërësit

400 gr mishi bardhe pule

100 ml supëpule

200 ml qumësht

2 luge miell

1 luge magdanozi grire

1 thelb hudhër

kripë

piper i zi

Hapat

1
Filete e pules i prejme ne pjese sipas deshires dhe kriposim dhe piperosim

2
Filete i kalojme neper miell

3
Ne nje tigan qesim vaj ulliri,hudhren e grire dhe fergojme derisa te zbutet hudhra

4
Shtojme filete e pules,fergojme nga te dyja anet derisa te marrin ngjyre te kuqrremt ne temp te ulet

5
Pastaj rrisim temp,shtojme supen e pules ose vene te bardhe

6
Masa do te trashet nga miellin ne filete e pules,dhe pasi masa trashet mjaftueshem,shtojme dhe qumeshtin dhe ziejme edhe per disa minuta

7
Ne fund shtojme magdanozin e grire dhe servojme me sallate,patatina etj.

Burim: kuzhinashqiptare